İNGİLİZCE MATEMATİK ÖZEL DERS

Online İngilizce matematik özel ders yaşadığımız dijital dönemin bir gereksinimidir . Aktif  teknoloji kullanımı, matematik ve öğrenci koçluğunu çok iyi harmanlamış bir öğretmen olarak yüz yüze eğitim kalitesinde online İngilizce matematik özel ders vermekteyim. Derslerimi IXL uygulaması üzerinden ve elimdeki dijital kaynaklardan yapıyorum. Şu anda İngiltere, Avusturalya ve Dubai den öğrencilerim var. Her ülkenin kendi müfredatına uygun ders işliyorum. İstediğiniz ülkeden destek alabilirsiniz. Matematik evrensel bir dildir. Dünyada sadece bir tane matematik vardır. Ülkeden ülkeye sadece konu kazanım sıralaması değişmektedir. Derslerimi İngilizce matematik kaynaklardan işliyorum. Sağlıklı bir iletişim için derste gerektiğinde Türkçe de konuşuyoruz. Benim dersimde öğrencinin hem Türkçe hem İngilizce dilini bilmesi yeterli. Matematik öğrenirken karşılıklı hem Türkçe hem İngilizce dilinde de karşılıklı pratik yapmış oluyoruz. Öğrenci iki dilde de matematik ifadelerini öğrenmiş oluyor.

İngilizce matematik özel ders
İngilizce matematik özel ders

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2010 Lisans mezunuyum. 1.sınıftan 12.sınıfa kadar; ilkokul, ortaokul ve lise tüm seviyelerde online İngilizce matematik özel ders vermekteyim. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesinden de Öğrenci Koçluğu eğitimi aldım. Öğrencilerin iki temel ihtiyacı olan; Matematik ve öğrenci koçluğu bir arada olacak şekilde çalışmalarımı yürütüyorum.

   Üniversite 1.sınıftan beri  öğrencilere özel ders vermeye başladığım için hem genç bir öğretmenim , hem de 18 yıllık  tecrübeye sahibim. Pedagojik formasyona sahip bir öğretmen olarak öğrencilerime ders takibinin yanında rehberlik anlamda da destek oluyorum. Kısacası Öğrenci Koçluğu ekseninde derslerimi anlatıyorum.

  Hem farklı kurumlarda çalışma, hem de online ve yüz yüze matematik özel ders tecrübesine sahip bir öğretmen olarak bir çok öğrenciye ders verdim, vermeye devam ediyorum. 

İngilizce Dilinde Matematik

İngilizce matematik özel ders
İngilizce matematik özel ders

Ders İşleme Tarzım

Matematik dersinde izleyerek öğrenemeyiz. Çoğu öğrenci konu anlatımını çok iyi dinlemesine rağmen bir türlü soruları çözemiyor. Bunun en büyük sebebi izleyerek öğrenmeye çalışmaktır.

Online İngilizce matematik özel dersimde öğrenci sürekli aktiftir, kalem öğrencinin elindedir. Elimden geldiğince izleyici ve yönlendirici olurum, soru çözücü değil. Ben zaten çözebiliyorum soruları, önemli olan benim çözmem değil öğrencinin çözebilmesidir. Amacım öğrencinin de kendi başına anlayıp çözebilir hale gelmesini sağlamaktır.

Dersten sonra işlenen konu kazanımlarıyla uyumlu öğrencinin seviyesine uygun bir ödevlendirme yapmaktayım. Bir sonraki derse kadar ödevini yetiştirmesi gerekir. Duruma göre ödevin resmini de istiyorum. Her dersin başında önceki ders verilen ödevler kontrol edilir; Yanlış, boş veya doğru olup da tam olarak anlamadığı tüm sorularını çözüyorum. Sormadığı sorulardan da bazen ben bir iki tane soruyorum ‘’Bu soruyu nasıl yaptın’’ diye. İşte o zaman ödevin kalitesi ortaya çıkıyor. Öğrencinin kendini kandırmasına fırsat verilmemeli.

Kişiye Özel Çalışma Planı

Vermekte olduğum Online İngilizce matematik özel dersimde öğrencilerin hangi seviyede olduğu büyük önem taşımakta, ders tamamen öğrenciye yönelik olarak planlanmaktadır. İlk derste seviyesini belirleyip ona göre bir yol haritası belirlemekteyim.

VELİ YORUMLARI

Nilay Ö. (İngiltere)

Öncelikle şunu söylemek isterim ki; eğitimin ne olduğunu bilen, öğrencinin dilinden anlayan ve en önemlisi de bizim beklentilerimize çözüm bulan değerli Şükrü öğretmenimize çok teşekkür ederim. Oğlumuz İngiltere’de yeterli olarak matematik dersini öğrenemediğinden ek ders takviyesi için arayışa girmiştik, bu evrede Şükrü hocam ile tanıştık ve kendisinden çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Tuğba A. (Dubai)

Şükrü bey çok iyi bir öğretmen kızım sayesinde matematik dersine severek giriyor. Daha önce kötü Öğretmen tecrübesi olan biri olarak belirtmek isterim ki Şükrü bey işini severek yapan, öğrencilerine değer veren biri.

Sencer A. (İstanbul)

Şükrü Hoca hem öğretmenliği ile hem de rehberliği ile oğlumuza çok faydalı oldu. Matematik bir sorun olmaktan çıktı. Ayrıca oğlumuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına da çok faydası oldu. Bu sene de kendisi ile devam edeceğiz. Kesinlikle tavsiye ederiz, gözü kapalı kendisine güvenebilirsiniz.

Nazire A. (Konya)

Online ders sanılanın aksine çok verimli ayrıca zaman kaybı da yok. Oğlum çok memnun kaldı. Başta düşündürmüştü online verimli olur mu diye. Yüz yüze ders işlerken çekiniyorlar. Biz memnun kaldık. kesinlikle şükrü hocam iyiki tanımışız sizi. Başarılarınızın devamını dilerim değerli hocam.

NAGİHAN Y. (İstanbul)

Şükrü Hocayla oğlumun LGS hazırlık sürecinde tanıştık ve çalışmaya karar verdik.Daha önce başka bir hocayla çalışıyorduk.Oğlumuzu kısa zamanda tanıdı ve iletişimi iyi kurdu.Sonrasında pandemi girdi ve biz uzaktan çalışmaya devam ettik.Uzaktan çalışma anlamında da bir eksiklik yaşamadık.Şükrü hoca gerekli disiplini hem ders hem de oğlumuz için de sağladı.Bu süreçte uzaktan ders almak konusunda içiniz rahat olsun diyebilirim kendi adıma.Oğlumuz istediğimiz bir okula yerleşti .Teşekkürler Şükrü Hocam…

AYLA P. (Kayseri)

2021 yılı Covid 19 mücadele günlerinde eğitimin uzaktan eğitime geçti dönemde Lgs sınavında matemetik ve fen dersi aldık. Yüksek bir eğitimci kalitesi, çocuğuma kazandırdığı pratik soru çözümleri zamandan kazanmasını sağladı netlerinin artmasına vesile oldu.Iyi ki sizle yolumuz kesişti Şükrü Öğretmenimiz. Ayrıca eğitim ve öğrenci koçluğunuzdan, öğrenciyi yakın takibinizden ,hedef seçimlerinden motivasyon ve desteğinizle teşekkür ederiz.Lgs başarımızın mimari siz oldunuz .Bizde Türkiye ilk 5000 içinde yer aldığımız için gururluyuz.Biz Kayseride yaşadığımız için online eğitim aldık ve başardık sayenizde .Teşekkür ederiz hem oğlum hem kendi adıma .Başarılarınız daim olsun

MEHTAP S. (İstanbul)

Çok bunaldığımız, bu iş nasıl çözülür diye çıkış bulamadığımız bir dönemdi. Kendisine buradan ulaştık. Sağ olsun, deneyimli öğretmenliğiyle çocuğumuza, rehberliğiyle de bize büyük katkı sağladı. İşine saygı duyan, disiplinli ve çalışkan bir öğretmen, çocuğu strese sokmayan pozitif bir “eğitim koçu”. Biz hem matematik hem de fen bilgisi için destek alıyoruz.Yarattığı farkı da kısa sürede gördük.

EMİN Z. (İstanbul)

Matematikte ortalama bir oğlumuz vardı.Sayesinde gerçekten çok iyi bir noktaya geldi.Özellikle sınav sisteminin ve soru türlerinin de bu sene değiştiğini düşündüğümüzde Şükrü Hoca ile çalışmasaydık gerçekten sınavımız çok kötü geçecekti.Henüz sınav olmadık biraz daha var ama şimdi hem oğlum hem biz daha ümitliyiz.Gerçekten emeğine sağlık Şükrü Hoca şimdiden çok teşekkür ederiz. Birilerine referans olmak çok zordur ama Herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

Didem U. İstanbul)

Şükrü hocayla bir süredir matematik dersi icin birlikte çalışıyoruz. Öğrenciye bakis acisindan,samimiyetinden ve eğitim planindan gayet memnun kaldik. Dersi Açık anlasilir sekilde anlatan ve sevdiren bir hoca. Sadece işine odaklanan ve çocuğunuzun egitime gercekten ihtiyacı olup olmadigini ,ihtiyaç varsa ne kadar sure calismak gerektigini acikca ortaya koyan bir hoca arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. İyi ki kendisiyle calismisiz. Teşekkürler

DERYA İ. İstanbul)

Hocamızdan gayet memnunuz matematik ödevlerimizle beraber oğlum her gün kitap okuma da yapıyor ve hocamız bunun takibini de ayrıca yapıyor faydasını görüyoruz ve daha da göreceğimize inancımız tam

DERYA K. (Adana)

6 . Sınıf öğrencisi olan oğlum Şükrü hoca nin derslerine çok istekli katılıyor ve her seferinde bugünkü konuyu çok iyi anladım geri bildirimi alıyorum.Herkese tavsiye ederim. İyi ki sizi tanıdık hocam tesekkurler…

BURCU E. İstanbul)

Şükrü Bey iki aydır kızım ile online matematik dersi yapıyor. Okul dersleride online da devam ettiği için, destek olması amacıyla ders almasını istemiştik. Hem okul derslerine destek hemde yeni nesil sorulara alışması acısından çok yararlı oldu. Online ders birebirde çok farklı ve faydalı. Şükrü Beyde bu konuda gayet başarılı. Tavsiye ediyorum kendisini.

ESRA T. (İstanbul)

Şükrü Hoca oğlumun çalışma sistemi ve ödevleri ile yakından ilgileniyor . Biz velilere bilgilendirme yaparak takibi sağlıyor. Evden çalışma ortamında da olsa dersler oldukça verimli geçiyor

ONUR Ç. (İstanbul)

Derslerinden oldukça memnunuz. Uzaktan eğitime geçtiğimiz bu donemde ders sayimizi arttirarak haftada 2 defa Matematik dersi almaya basladik. Bu sayede hem sene basindan itibaren konulari tekrar ediyor hem de mevcut konularda geri kalmiyoruz. Herkese tavsiye edebilecegim, isine saygili, disiplinli bir öğretmen.

EROL K. (İstanbul)

Şükrü Hoca Gerçekten bu iş için doğru kişi derslere başladıktan sonra oğlumun başarı çıtası yükseldi herkese tavsiye eder kendisinede çok teşekkür ederim

FATMA B. (İstanbul)

Şükrü Hocamızdan çok memnun kaldık. Birebir yapılan dersler ve rehberliği sayesinde oğlumun matematiğe ilgisi ve ders başarısı arttı. Sınav notlarında gözle görülür artışlar görüyoruz.

HİLAL A. (İstanbul)

Şükrü hocadan matematik dersi almaya başladık. Kendisi güvenilir, disiplinli ve çalışkan öğretmendir. Öğrenci (oğlum) ile çok güzel öğretmen arkadaş diyaloğunu çok çabuk kurduğuna inanıyorum. Derslerde Farklı kaynaktan problem çözerek ilerliyor ve öğrenci ödevlerini yakından takip ediyor. Kendisinden ailece memnun kaldık Teşekkür ediyoruz.